Latviski / Русский / English / Deutsch
Par firmu / Tehnoloģija / Projekti / Cenas / Galerija / Raksti / Kontakti
  www.srub.lv >> Tehnoloģija


Cilindrētos baļķus izgatavo no ziemeļu Karēlijas priedes. Skarbais klimats - ilgas ziemas un īsas, vēsas vasaras noved pie tā, ka koki aug ļoti lēni, tāpēc koksne ir blīvāka salīdzinājumā ar dienvidu šķirnēm un egli. Tā ir mazāk pakļauta deformācijai un ir vispiemērotākais materiāls māju būvei.

Kodolkoksnes cilindrēšanas procesā tiek nogriezts virsējais, mitrākais un mazāk blīvais, jaunākais koksnes slānis - aplieva, kas vairāk pakļauta pūšanas procesiem un sēnīšu slimībām. Mēs izmantojam dabiska mitruma koksni, tāpēc baļķis sasniedz optimālu mitrumu vienādi visā resnumā, pie tam iekšējo spriegumu rašanās ir minimāla, tātad, baļķis minimāli deformējas. Baļķī tiek iezāģēta kompensācijas rieva, kurā koncentrējas žūšanas plaisas. Rezultātā koka būves rukums ir vienmērīgs.

Baļķi tiek izgatavoti rūpnīcas apstākļos, pēc iepriekš izstrādātiem tehnoloģiskiem rasējumiem. Katrs baļķis tiek marķēts sekojošai montāžai, ko tāpēc var veikt ar minimālu laika un darba patēriņu: montāžai vajadzīga 2 - 4 cilvēku brigāde.

Gatavais cilindrētais baļķis transportēšanai un uzglabāšanai tiek pārklāts ar antiseptisku sastāvu, kura pamatā ir ekoloģiski tīri materiāli, un tālāka mehāniskā apstrāde nav vajadzīga.