Latviski / Русский / English / Deutsch
Par firmu / Tehnoloģija / Projekti / Cenas / Galerija / Raksti / Kontakti
  www.srub.lv >> Raksti


Par kokuĒku būve


Mājas no baļķiem būvētas ne vienu vien gadu tūkstoti. Visā savā pastāvēšanas laikā cilvēce būvniecībā izmantojusi koku. Koks mums dod īpašu dzīves izjūtu, tas ir kā starpnieks starp cilvēku un dabu. Tieši koks kopš senseniem laikiem ir dzimšanas un dzīvības simbols.

Mūslaikos koka mājas kļūst arvien populārākas visā pasaulē. Koka kotedžas būvē ne vien tādos reģionos, kur tas saistīts ar vēsturisko dzīves veidu: Kanādā, Skandināvijas valstīs, bet arī tur, kur mājas tradicionāli būvētas no akmens materiāliem: Vācijā, Austrijā, Lielbritānijā. Bet Japānā, piemēram, māja nav iedomājama no cita materiāla, kā vien koka. Galvenais, kas pārliecina cilvēkus dažādās zemēs izvēlēties no baļķiem būvētu mājokli, ir, bez šaubām, rūpes par savu un tuvinieku veselību. Tas taĊu ir tik svarīgi - lai būtu sava miera un labklājības saliņa, kur var atpūsties no mūsdienu pasaules vētrainajām emocijām un straujajām pārmaiņām.

Kokam, kā unikālam būvmateriālam, piemīt daudz īpašību, ar ko tas izdevīgi atšķiras no betona, ķieģeļiem un citiem mākslīgiem materiāliem. Pateicoties baļķa iekšējai struktūrai, notiek pastāvīga gaisa apmaiņa, kas ļauj labi justies un viegli elpot koka mājā. No baļķiem būvētās mājās ir pastāvīgs skābekļa līdzsvars, optimāls gaisa mitrums un komfortabla vide. Par lieliskajām siltumizolācijas īpašībām liecina tas, ka jūlija svelmē tādas mājas telpās valda patīkams vēsums, bet ziemas spelgoņā ir silti. Labi apstrādātas koksnes struktūra, zeltainā dzintara nokrāsa, it kā no iekšienes gaismu izstarojošās sienas rada pozitīvu psiholoģisku noskaņu, iedveš mieru un optimismu. Prieka un veselības atmosfēra ir raksturīga visai mājas iekšienei.

Patiešām, nav nekā ekoloģiski labāka par koka māju. Kamēr dažiem cilvēkiem ir alerģiska reakcija uz citiem būvmateriāliem, koksnei nav nekādas kaitīgas iedarbības uz cilvēka veselību. Tāpēc pēdējā laikā, kad ekoloģiskā situācija nav sevišķi labvēlīga, pieaugušas prasības pēc komfortabliem un ekoloģiski tīriem mājokļiem.

Māju būvēšanai mēs izmantojam priedes no Karēlijas ziemeļu rajoniem. Nav noslēpums, ka vērtīgākā koksne iegūstama ziemeļu platuma grādos, kur koki aug tikai īsu vasaras periodu, lēnām sasniedzot vairāk kā simt gadu vecumu.

Koks ir ne vien lielisks būvmateriāls sienām, bet arī, kā liecina pieredze, ļoti pievilcīgs materiāls iekštelpu apdarei, neatkārtojamiem interjera risinājumiem. Koks vairāk nekā jebkurš cits dabas materiāls spēj saglabāt un izstarot pozitīvu enerģētiku, kas to apvienojumā ar citiem dabiskiem materiāliem padara neaizstājamu ar īpaša mājīgumu un labsajūtu pēc pilsētas dzīvoklī apnikušajām tapetēm. Var droši apgalvot, ka mode uz koku nepāries nekad, jo tas pēc savas dabas taĊu ir tik tuvs cilvēkam.